mgr Maja Górniaczyk

Temat promocji zdrowia i dietetyki od zawsze był mi bliski.

Interesuje mnie również medycyna naturalna oraz sposoby wspomagania leczenia konwencjonalnego.

Wybrałam się na studia na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Studia kontynuowałam na Uniwerytecie Adama Mickiewicza na kierunku promocja zdrowia i socjoterapia oraz na hiszpańskim Universidad de Jaen. Po powrocie do Polski odbyłam studia podyplomowe z zakresu dietetyki i planowania żywienia oraz przygotowania pedagogicznego.

Dla podnoszenia swoich kwalifikacji cały czas uczestniczę w konferencjach naukowych i warsztatach. Chętnie spotykam się z młodzieżą i dziećmi podczas warsztatów, pogadanek dotyczących żywienia i odżywiania. Na co dzień współpracuję ze szkołami, firmami i fundacjami w zakresie promocji zdrowia.Moim głównym zainteresowaniem jest medycyna funkcjonalna, naturalna i mikrobiota jelitowa, która odgrywa centralną rolę dla odporności. Uważam, że każdy proces leczenia powinniśmy zacząć od wzmocnienia systemu immunologicznego oraz jelit. W moim gabinecie wykorzystuje urządzenie Gastro Check H2 , które pozwala określić poziom wodoru w wydychanym powietrzu po podaniu pacjentowi węglowodanów (cukrów). To badanie pozwalające stwierdzić, czy proces ich trawienia i wchłaniania przez organizm przebiega prawidłowo. Wykonuje się go by zbadać czy istnieją różne rodzaje nietolerancji cukrów, (laktozy, fruktozy,sacharozy) oraz zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego, który często towarzyszy objawom zespołu jelita nadwrażliwego. Pomagam pacjentom dotkniętym chorobą autoimmunologiczną, cywilizacyjną, nowotworową jak i psychiczną.Wspieram pacjentów z nadwagą i otyłością, kobiety w ciąży i karmiące oraz dzieci.

W dietoterapii wykorzystuję produkty proste, dostępne w Polsce, a często przez wielu moich pacjentów odkrywane na nowo, ponadto produkty superfoods i odpowiednio dobrane suplementy co ma znaczenie w przypadku chorób. Trzeba pamiętać, że dieta to nie tylko kalorie, białka, tłuszcze i węglowodany, lecz styl życia, równowaga psychiczna oraz aktywność fizyczna.Wszystko to odpowiedzialne jest za nasze dobre samopoczucie.W gabinecie podchodzimy do pacjenta holistycznie, czyli całościowo. Zapewniamy nie tylko pomoc w zakresie zdrowego odżywania, ale również pomoc psychologiczną, poprawiamy kondycje ciała poprzez odpowiednio dobrane zabiegi z zakresu refleksologii, akupunktury, akupresury, masaży chińskich, a także innych sposobów wspomagania organizmu. Z pacjentem współpracuję na podstawie wyników badań oraz wywiadu zdrowotnego. Uważam, że to znacznie lepsze niż zgadywanie w ciemno. Rezultaty pojawiają się wtedy znacznie szybciej.

Najważniejsze jest jednak pozytywne podejście pacjenta i chęć zmian na stałe. Czyniąc to krok po kroku, okazuje się zazwyczaj łatwiejsze niż przypuszczaliśmy.