In Blog

Nasz organizm potrzebuje odpoczynku.Niektórzy zatracają się w swojej pracy tak bardzo, że nie mają zamiaru przystopować ani na chwilę. Chcą mieć jak najlepsze wyniki, zdobywać szczyty, pieniądze i uznanie szefa.Co nam jednak po tym wszystkim, kiedy nasze zdrowie upadnie?

Dla właściwej regeneracji potrzeba co najmniej kilka dni wolnego.Zapominamy wtedy o codzienności, obowiązkach zawodowych i poświęcamy ten czas na relaks, rodzine czy swoje hobby.

Nie ma jednej metody na wypoczynek. Każdy organizm jest inny .Jedni potrzebują długi urlop raz w roku, inni krótsze, ale z większą częstotliwością. Są osoby,które wolny czas spędzają aktywnie i takie,które leżą na plaży.Musimy wybierać to, co rzeczywiście nas odstresuje i sprawi,że odzyskamy siły.Ważne jest,aby odciąć się od pracy,wyłączyć telefony komórkowe i cieszyć się chwilą,co często bywa niełatwe.

Po powrocie z wakacji,warto zaplanować sobie parę luźniejszych dni,zanim nasz organizm znów wdroży się w tryb myślenia zawodowego i funkcjonowania na większych obrotach.

Istotne jest,aby uporządkować sobie to,co mamy robić.Zająć się w pierwszej kolejności rzeczami priorytetowymi,potem mniej ważnymi. Zawsze będzie na nas czekał ciąg stresujących nas e-maili, niezałatwione sprawy,nerwowi klienci. Dajmy sobie parę dni,a wszystko wróci do normy.

Recommended Posts